Reklama na billboardach w Warszawie – krok po kroku.

 

Mówi się, że prawdziwa reklama zaczyna się od wręczenia wizytówki swojemu pierwszemu klientowi, który poda informację dalej i tym samym zyskamy kolejnego klienta. Skuteczna reklama zaczyna się podobno wtedy, gdy produkt zauważą setki i tysiące nowych, potencjalnych klientów. Jednak żeby reklama została skutecznie zapamiętana, musi być również wielka i widowiskowa.

Gdzie wzrok nie sięga

Wydruki wielkoformatowe i billboardy umieszcza się w takich miejscach, gdzie potencjalnie sięgnie wzrok przyszłego klienta. Są to budynki i tablice przy ulicach i drogach, kluczowe skrzyżowania w wielkich miastach i miejsca o największym natężeniu ruchu, gdzie istnieje prawdopodobieństwo, że samochód zatrzyma się, np. w korku, a kierowca skupi wzrok właśnie na naszej reklamie. W ten sposób mamy szansę na szersze zainteresowanie ofertą lub usługą. Im bardziej reklama zaskakująca i widowiskowa, tym większe szanse, że zostanie zauważona. Warto więc przemyśleć taką inwestycję, ponieważ słaby projekt graficzny i kiepskie wykonanie może wywołać efekt, ale raczej odwrotny od zamierzonego.

Pomysł i jakość

Druk billboardów jest procesem poprzedzonym odpowiednim doradztwem poligraficznym. Liczą się ciekawe projekty i nowoczesne rozwiązania. Tylko w ten sposób reklama ma szansę zaistnieć. Wydruki wielkoformatowe najczęściej przemawiają za pomocą obrazu i chwytliwego hasła. Nie ma tam miejsca na zbędne napisy i dodatkowe informacje. W końcu odbiorca ma najczęściej tylko chwilę, by dostrzec, czego reklama dotyczy. Profesjonalne drukarnie oferują pomoc w realizacji projektu graficznego, by był on jak najbardziej zauważalny i atrakcyjny.

Czy wielkość ma znaczenie?

Druk billboardów uzależniony jest tak naprawdę od woli klienta. Mogą być naprawdę olbrzymie. Montuje się je wtedy z mniejszych elementów. To naturalne, że im większy, tym szybciej zostanie dostrzeżony. Znaczenie ma również jakość wykonania i materiał. Wydruki wielkoformatowe i billboardy wykonane muszą być z materiałów, które są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jakość zdjęć i grafiki musi być wyjątkowo dobra. To zasługa wysokiej jakości sprzętów i materiałów.

Co oferują drukarnie?

Oferta drukarni rozpoczyna się od wyceny projektu, fachowe doradztwo w zakresie jego skuteczności, ewentualne poprawki, próbny wydruk, a potem ten ostateczny, w końcu zamontowanie billboardu we wskazanym miejscu. Druk billboardów i wydruki wielkoformatowe odbywają się na wysokiej jakości materiałach, które są odporne na czynniki zewnętrzne, w tym głównie atmosferyczne. Drukarnie wykorzystują nowoczesne urządzenia i technologie, by projekt zrealizowany był na jak najwyższym poziomie.