Czy ubrania boho wyróżniają się od innych stylów?

Boho to coś więcej, niż tylko moda męska. Boho to mieszanka kultur, w której obok hipisowskiego zafascynowania się wolnością, pojawiają się też motywy… indiańskie i cygańskie. Wszystko to z kolei jest ze sobą połączone w prosty i wygodny sposób.

Ubrania boho – czym się wyróżniają?

Odzież dobrana w stylu boho to przede wszystkim ubrania charakteryzujące się lekkością i dziewczęcą zwiewnością. Boho to wygoda, lekkość i komfort noszenia.

Można nawet powiedzieć, że jest to styl wielkomiejski. Luźno dobrana odzież, idealna na mało oficjalne spotkania, nie może krępować ruchów ani narzucać jakichkolwiek ograniczeń. Boho to odrębny świat, w którym – oprócz lekkich bluzek i jeansowych szortów – jest miejsce dla piór i frędzli. Oczywiście tak egzotyczny mariaż nie jest prosty w skomponowaniu. W boho łatwo o kicz, który wynika przede wszystkim ze złego dopasowania poszczególnych stylizacji.

Cechy szczególne stylu boho

Ubrania boho nie mieszczą się w sztywnych regułach. Kompozycje te mają przywodzić na myśl wakacyjną wolność, luz i lekkość.

1. Pióra i frędzle – to standard jeśli chodzi o boho. Co ciekawe, idealnie łączą się one z klasycznym zamszem. Zresztą bodajże w 2018 roku taka stylizacja królowała na ulicach wielu europejskich miast. Wielu z nas zna ją również z niejednej polskiej ulicy.

2. Obszerne formy odzieży to kolejna, bardzo ważna zresztą cecha stylu boho. Wprowadzenie do codziennej stylizacji kimona, szerokich rękawów, marszczonych falban i wielu innych, podobnych stylizacji sprawia, że ubrania boho są lekkie i przewiewne.

3. Dzwony – to kolejny, obowiązkowy element stylizacji boho. Trzeba pamiętać, że wywodzą się one z hipisowskiego stylu życia, który również nieodłącznie kojarzył się z wolnością. Jeśli chcesz być boho a nie masz takich (najlepiej lekko wytartych) spodni w swojej garderobie, to koniecznie uzupełnij ten brak!

4. Zwiewne spódnice – to kolejny, obowiązkowy punkt na „drodze do osiągnięcia standardów boho”. Najlepiej, jeśli są długie i pomarszczone. Taki strój może być bardziej kobiecy, niż krótka sukienka lub spódniczka mini! Jak wielu z nas pamięta, również i one są nieodłącznym elementem stylu hipisowskiego.

Podsumowanie

Ubrania boho zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, nieco bardziej klasycznych stylizacji. Można jednak dojść do wniosku, że pomimo upływu kilku lat od szczytu popularności tego stylu, zainteresowanie nim wciąż jest bardzo duże. Czy to oznacza, że nasze zmęczone ciągłą gonitwą społeczeństwo pragnie czegoś więcej, niż tylko sztywnych stylizacji?