Zastanawiasz się nad wynajęciem firmy która zajmuję się agencją celną w Wielkiej Brytanii?

Agencja celna to firma, która udziela pomocy podczas spraw logistycznych w kraju i za granicą. Agencja celna pomaga przy odprawach celnych, formalnościach celnych, cłach i podatkach. Prowadząc międzynarodowy biznes warto współpracować z usługami agencji celnej.

Agencje celne można znaleźć w prawie każdym kraju świata, są one obecne na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Urzędy celne znajdują się zazwyczaj w dużych portach lub na lotniskach, często w pobliżu granic lub stref celnych, aby ułatwić dostęp podróżnym wjeżdżającym lub wyjeżdżającym z kraju, w którym pracują. Agencja celna Wielka Brytania pomoże Ci we wszystkich zagadnieniach związanych z odprawą celną, tym bardziej po wejściu w życie Brexit.

Czym zajmuje się agencja celna? Kto powinien korzystać z ich usług? Omówimy te kwestie i odpowiemy na Państwa pytania dotyczące agencji celnych i jej działalności!

Jakie są korzyści z zatrudniania agencji celnej?

-Eliminuje konieczność zatrudniania wewnętrznego specjalisty ds. obsługi celnej

-Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki usprawnieniu procesów celnych

-Daje spokój ducha, wiedząc, że Twoimi przesyłkami zajmują się eksperci

O czym należy pamiętać przy wyborze agencji celnej?

Agencja celna powinna posiadać konta w urzędach celnych we wszystkich krajach, z których Twoja firma importuje lub eksportuje. Powinieneś również wziąć pod uwagę ich doświadczenie, koszty i usługi celne, które oferują. Broker celny, którego wybierzesz, powinien mieć pod ręką sieć konsultantów, którzy w razie potrzeby służą pomocą

Jak przebiega odprawa celna? I jak długo potrwa odprawa celna mojej przesyłki?

Odprawa celna to proces, w którym towary wwożone do kraju są odprawiane do importu. Agencja celna Wielka Brytania będzie współpracować z innymi agencjami rządowymi, takimi jak departament zdrowia i departament rolnictwa, aby upewnić się, że wszystkie importowane towary spełniają niezbędne wymagania .

Czas potrzebny na odprawę celną przesyłki zależy od kraju i importowanych towarów. Ogólnie rzecz biorąc, odprawa celna może trwać od kilku godzin do kilku dni

Co to są formalności celne?

Formalności celne to procedury administracyjne, które muszą być przestrzegane w celu importu lub eksportu towarów. Agencja celna będzie pracować z Tobą, aby upewnić się, że wszystkie formalności celne zostały załatwione, łącznie z wypełnieniem wszelkich niezbędnych dokumentów.

Co to są cła i podatki?

Cła i podatki to opłaty, które należy uiścić od importowanych lub eksportowanych towarów. Agencja celna będzie współpracować z Tobą, aby upewnić się, że wszystkie obowiązujące cła i podatki zostały zapłacone i często będzie zajmować się tym procesem samodzielnie by odciążyć Cię od tych obowiązków.