Jakie zastosowania mają kolagenowe płatki pod oczy?

Płatki pod oczy pozwalają w bardzo krótkim czasie pozbyć się efektów nieprzespanej nocy: cieni pod oczami, niewielkich zmarszczek i ogólnego, zmęczonego spojrzenia. Ich stosowanie cieszy się rosnącą popularnością, a na rynku pojawia się w tym zakresie coraz szersza oferta. Wskazać można między innymi płatki hydrożelowe, żelowe oraz kolagenowe. Jak działają te ostatnie?

Dlaczego warto stosować płatki pod oczy?

Bez względu na ich rodzaj, płatki pod oczy są doskonałym rozwiązaniem, kiedy skóra okolic oczodołów potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Płatki zapewniają bowiem znacznie silniejsze wsparcie niż kremy i tego typu preparaty.

Ich działanie jest bardzo proste. Na oko nakłada się nasączony substancjami odżywczymi płatek, który w kontakcie z ciepłą skórą zaczyna powoli uwalniać wszelkie korzystne substancje. Pozostawione na powiekach przez określoną ilość czasu, płatki skutecznie wspierają w walce o piękną i doskonale nawilżoną skórę wokół oczu.

Tego typu środki, przez wzgląd na to, że są stosowane w bezpośredniej bliskości delikatnego narządu, jakim są oczy – przechodzą szereg testów o charakterze dermatologicznym, ale również okulistycznym. Dzięki temu można mieć pewność, że nie wywołają podrażnień ani uczuleń na skórze wokół oczu.

Płatki pod oczy z kolagenem – właściwości

Kolagenowe płatki pod oczy wykazują szereg korzystnych dla oczu działań. Nie tylko znacząco redukują opuchliznę (co stanowi ratunek po nieprzespanej nocy), ale również chłodzą powiekę, wygładzają naskórek wokół oczu i doskonale nawilżają. Zdarza się, że kolagenowe płatki zawierają również kofeinę, która ma pobudzić naskórek do regeneracji, odżywić go i zniwelować widoczne oznaki zmęczenia.

Ich działanie opiera się na poprawie jędrności, a także zredukowaniu widocznych oznak zmęczenia. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego, pomagają również redukować drobne zmarszczki, zapobiegają powstawaniu nowych, a także nawilżają i idealnie napinają naskórek wokół oczu.

Zastosowanie kolagenowych płatków pod oczy

Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek innych płatków, najlepszą techniką jest stosowanie się do instrukcji producenta w tym zakresie. W większości przypadków można bowiem uznać, że wystarczy nałożyć produkt na powieki, jednak dodatkowo – konieczne jest trzymanie go na skórze przez odpowiednią ilość czasu. Jest to uzależnione od konkretnych płatków, dlatego w tym zakresie należy stosować się do zaleceń producenta.

Znakomita większość płatków jest jednorazowa, dlatego po aplikacji – należy wyrzucić je do kosza.